Forum Romania Inedit
Romania Inedit - Resursa ta de Fun
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
Forum Romania Inedit | Reguli | Inregistrare | Login
POZE FORUM ROMANIA INEDIT
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: lovely_pink
![](https://www.simpatie.ro/photos/120x120/lovely_pink_1_226052427.jpg) | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 25 - 48 ani |
|
tzuca
Membru Puf
Inregistrat: acum 12 ani
|
|
Sper sa nu ma luati in deradere.Am 1000 de intrebari in cap.Sa va povestesc pe scurt.Am o relatie cu un baiat cu 3 ani, mai mare ca mine.Majori, vaccinati amandoi.Suntem impreuna de aproape 3 ani.Ne intelegem foarte bine, ne simtim bine unul cu celalalt, radem, glumim, cand e serios e serios, ma pot baza pe el, ma ajuta si ma intelege.Acum unde e problema.Nu suntem copii si eu vreau mai mult.Nu a zis nimic de un Noi comun.Nu a zis nimic de locuit impreuna,cei drept stam aproape unul de celalalt si dormim unul la celalalt dar eu imi doresc o casa cu el.Nu stiu daca ma iubeste pentru ca nu a ziso niciodata.Ma gandesc ca nu vrea ceva serios ca ar fi zis si deja mie frica sa nu stau si sa stau si sa zica ca nu e nimic
|
|
pus acum 12 ani |
|
utilitasetveritas
Pe lista neagra
Inregistrat: acum 13 ani
|
|
Nu ai zis nimic de un NOI COMUN, dar, citez: "eu imi doresc o casa cu el". Mai explica odata problema.
In linii mari desi zici ca nu vorbesti de casatorie, vorbesti de casatorie.
Lucrati amandoi? Ati terminat liceul/facultatea?
|
|
pus acum 12 ani |
|
timx
MEMBRU VIP
![](/img/avatars/romania-inedit/5499.jpg) Din: Galati
Inregistrat: acum 19 ani
|
|
Daca sunteti impreuna de aproape 3 ani, si el mu si-a exprimat inca sentimentele sale fata de tine, asta este o problema.... Probabil poate se teme de ceva, si nu are curajul necesar sa treaca la pasul urmator in relatia voastra.... Povestea cu mutatul impreuna este mai delicata. Acest lucru nu tine numai de ceea ce simtit unul pt. celalalt, ci mai sunt si alte conditii de indeplinit (posibilitati materiale, capacitatea de a va descurca singuri intr-un camin al vostru, e.t.c.), ceea ce pe el poate il descurajeaza.... Totusi, pentru a te lamuri mai bine cu privire la cum stau lucrurile intre voi, cred ca tu trebuie sa faci un pas inainte si sa nu mai astepti ca el sa ia initiatiativa in diverse probleme. Fa tu acest lucru, prin diverse apropouri sau propuneri directe, dar nu prea agresive, sa nu-l sperii... ![](http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png) Altfel nu vad cum te-ai putea lamuri cu privire la situatia relatiei voastre. Succes !!!
utilitasetveritas a scris:
Nu ai zis nimic de un NOI COMUN, dar, citez: "eu imi doresc o casa cu el". |
De fapt ideea era ca el nu spune nimic, nu ea...
|
|
pus acum 12 ani |
|
80Inanna
Moderator
![](/img/avatars/romania-inedit/19223.jpg) Din: Mitologie
Inregistrat: acum 18 ani
|
|
Dacă el se comportă precum spui, te consideră o parteneră temporară, până apare „ceva mai bun”. Însă, dacă în trei ani nu a găsit, se supraestimează. Poți aștepta până el se resemnează să rămână cu tine, însă probabil nu va fi tocmai mulțumit și vei avea un statut de „manta de vreme rea”. Chiar și căsătoriți, te va lăsa imediat dacă îi apare o „ocazie” cum speră.
Ar trebui lăsat să tot caute și să-și găsească „idealul” la vârsta a doua, într-o persoană cu 20 de ani mai tânără ca el, care să-l sece, că asta merită.
_______________________________________ Verificati toate linkurile înainte de a descărca! UNELE sunt expirate. Cataloage FILME românești și TEATRU românesc. Eu pot descărca de pe: mediafire, zippyshare, uptobox, mega. NU pot descărca de pe: depositfiles, uploaded, turbobit, letitbit.
|
|
pus acum 12 ani |
|
tzuca
Membru Puf
Inregistrat: acum 12 ani
|
|
Nu e o problema materiala cu concubinajul..Am uitat sa mentionez ca mama lui nu ma prea agreaza.Ma gandesc ca e influentat.Il cam controleaza, eu zic ca exagerat pentru un barbat sa raspunda in fata mamei la orice nu ii convine ei.
Nu mai conteaza nimic, am renuntat, am vorbit astazi, eu am vorbit iar el nu a reactionat.Multumesc.
|
|
pus acum 12 ani |
|
timx
MEMBRU VIP
![](/img/avatars/romania-inedit/5499.jpg) Din: Galati
Inregistrat: acum 19 ani
|
|
tzuca a scris:
Nu mai conteaza nimic, am renuntat, am vorbit astazi, eu am vorbit iar el nu a reactionat.Multumesc. |
Nu fi descurajata, viata merge inainte. Sigur undeva exista un baiat pe care il vei gasi, si care te va merita...
|
|
pus acum 12 ani |
|
utilitasetveritas
Pe lista neagra
Inregistrat: acum 13 ani
|
|
Scurt si la obiect ![](http://www.3xforum.ro/img/smilies/big_smile.png) Genul asta de probleme asa se rezolva. Felicitari.
|
|
pus acum 12 ani |
|