Forum Romania Inedit
Romania Inedit - Resursa ta de Fun
Lista Forumurilor Pe Tematici
Forum Romania Inedit | Reguli | Inregistrare | Login

POZE FORUM ROMANIA INEDIT

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Briji
Femeie
24 ani
Bihor
cauta Barbat
24 - 48 ani
Forum Romania Inedit / Regulament - Rules / Criticaţi aici aspectele care nu vă convin pe forum. Moderat de 80Inanna, maharet
Autor
Mesaj Pagini: 1 ... 3 4 5 6
kiko
Moderator

Din: italia
Inregistrat: acum 18 ani
Am vazut reclamatia si am pierdut 15 minute fara rost cautand celalalt post. Cand mai faci reclamatii, te rog sa pui si link cu celalalt post, daca nu nu le voi lua in considerare, am luat deja prea multe tzepe

Modificat de kiko (acum 12 ani)


_______________________________________
[mp3=http://www.youtube.com/watch?v=5LXKd3nPqqg]

 
PENTRU TOTI POSESORII DE VOLKSWAGEN, AUDI, SKODA SI SEAT
VEZI ISTORIA FILMULUI ROMANESC
STOP TORTURARII ANIMALELOR!! 

                       
  ---->  ROMANIA, TREZESTE-TE!!!  <---- 

GALERIE FOTO PERSONALA

pus acum 12 ani
   
gabiandreicristian
Moderator

Din: loc in loc
Inregistrat: acum 17 ani
Acelasi lucru pot spune si eu!
In noul regulament,pe care il voi propune in curand,se va afla si aceasta problema,a raportarilor fara link justificativ.

Plus, multe altele!
Cine va rezista,bine! Cine nu...


_______________________________________
E plin cimitirul, cu oameni de neinlocuit!

pus acum 12 ani
   
maharet
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Subscriu.Atunci când raportaţi un dupe specificaţi linkul spre threadul ce conţine subiectul iniţial, altfel raportarea NU va fi luată în considerare.

_______________________________________
Zilnic, cel mai interesant P.M. este răsplătit cu un BNUS special

DO NOT PM ME, MOST LIKELY I WON'T ANSWER.DO NOT REQUEST
REUPLOADS OF MY PREVIOUS UPLOADS, BUT IF YOU STILL HAVE
THEM, FEEL FREE TO MAKE AS MANY MIRRORS AS YOU LIKE.


 
    [mp3=https://www.youtube.com/watch?v=azJTTI4vk7g]

              Citiţi regulile/Read The Rules 
             SYANTMpS

pus acum 12 ani
   
liviu432
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 12 ani
inainte de banare o avertizare ce spuneti de asta?

pus acum 12 ani
   
80Inanna
Moderator

Din: Mitologie
Inregistrat: acum 18 ani

liviu432 a scris:

inainte de banare o avertizare ce spuneti de asta?

Este foarte greu de ținut evidența avertismentelor, softul 3xmedia nu oferă o evidență automată. De obicei, unui utilizator de bună credință (începător) i se spune care este problema, fără ca asta să se numească „avertisment”. Dacă nu ia în seamă ce i se spune, i se dă o banare de 3 zile pe post de avertisment, banările sunt înregistrate automat.

Dacă e clar că utilizatorul știe prea bine ce face, de exemplu face reclamă neautorizată și știe cum s-o facă, sau face clone ca să continue să facă ce i s-a interzis, n-are rost să i se dea timp de acțiune prin avertismente. Este trimis imediat pe tușă.


_______________________________________
Verificati toate linkurile înainte de a descărca!  UNELE sunt expirate.
Cataloage FILME românești și TEATRU românesc.
Eu pot descărca de pe: mediafire, zippyshare, uptobox, mega.
NU pot descărca de pe: depositfiles, uploaded, turbobit, letitbit.

pus acum 12 ani
   
maharet
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Ca să fie clar pentru toată lumea: atâta timp cât x se ceartă cu y pe postări şi pe cine urcă primul, mereu va fi loc pentru uploadurile lui z.Nu ne interesează contribuţia utilizatorilor care fac mare tam tam din uploadurile proprii pentru a îşi atrage foloase personale din terţe părţi gen referral, paid downloads ş.a.m.d.   În schimb ne interesează ca utilizatorii să împartă  materiale cu ceilalţi, respectând regulile şi fără să ceară sau să aştepte ceva în schimb, dacă noi considerăm că e cazul veţi fi "răsplătiţi" conform activităţii desfăşurate...

_______________________________________
Zilnic, cel mai interesant P.M. este răsplătit cu un BNUS special

DO NOT PM ME, MOST LIKELY I WON'T ANSWER.DO NOT REQUEST
REUPLOADS OF MY PREVIOUS UPLOADS, BUT IF YOU STILL HAVE
THEM, FEEL FREE TO MAKE AS MANY MIRRORS AS YOU LIKE.


 
    [mp3=https://www.youtube.com/watch?v=azJTTI4vk7g]

              Citiţi regulile/Read The Rules 
             SYANTMpS

pus acum 12 ani
   
musicismylife952
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 12 ani
am primit banare  pana in data de 27.07.2011  dar suntem in luna a opta deci cand imi expira banarea? ipownnoobs  un raspuns  va rog

// Ţie niciodată...te iei de toată lumea, îi faci pe toţi cum îţi vine la gură, îţi ridici postările, aduci injurii staffului...ne putem lipsi de tine şi de mahalagismele tale fără nicio grijă...călătorie sprâncenată!


pus acum 12 ani
   
gabiandreicristian
Moderator

Din: loc in loc
Inregistrat: acum 17 ani
Mai ai 99 de ani si 11 luni! 

Este 2111.   


_______________________________________
E plin cimitirul, cu oameni de neinlocuit!

pus acum 12 ani
   
Iulica18
Membru Puf

Inregistrat: acum 12 ani
Are dreptate Neo k la un forum cu 5 postari ai timp sa verifici link-urile broken , dar la acest forum cu mii de postari iti trebuie luni la rand sa stai sa verifici , dar in nici un caz sa faci asta de unul singur

pus acum 12 ani
   
a_catalin
Membru Gold

Inregistrat: acum 13 ani
Folosesc Opera dar si cu alte browser-e mi s-a intamplat sa primesc mesajul de eroare "Activati cookies si incercati din nou".
Cel mai des se intampla cand folosesc "Quick replay"-ul; cand folosesc "Postati raspuns" de regula merge.
Mai nou am incercat sa pun un topic nou la Sexy & Softcore dar fara succes, cu acelasi mesaj de eroare. Pina n-am folosit Google Chrome n-a vrut.
Se poate rezolva va rog?

Alta problema: cateodata cand dau sa raspund la un MP in casute nu apar "Re.." respectiv mesajul la care raspund ori cand dau click sa trimita ma duce la o pagina in care cele doua casute sunt goale fara sa zica daca a trimis mesajul sau nu.
Se poate rezolva si asta va rog?

Altceva: cateodata ar fi util si un buton de preview inainte sa postezi, ca sa poti corecta eventualele probleme care nu se vad in fereastra de editare ci doar dupa ce se posteaza.

Multumesc anticipat.


pus acum 12 ani
   
maharet
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Rezolvarea acestor aspecte nu ţine de stafful FRi, ci de administratorul domeniului 3xmedia.Adresaţi-vă acestuia pe forumul de suport tehnic.

_______________________________________
Zilnic, cel mai interesant P.M. este răsplătit cu un BNUS special

DO NOT PM ME, MOST LIKELY I WON'T ANSWER.DO NOT REQUEST
REUPLOADS OF MY PREVIOUS UPLOADS, BUT IF YOU STILL HAVE
THEM, FEEL FREE TO MAKE AS MANY MIRRORS AS YOU LIKE.


 
    [mp3=https://www.youtube.com/watch?v=azJTTI4vk7g]

              Citiţi regulile/Read The Rules 
             SYANTMpS

pus acum 12 ani
   
Sandu Alex
Membru Puf

Din: Milano
Inregistrat: acum 11 ani
eu sunt nou pe acest forum, si am o problema, de cind sunt logat, intru foarte greu pe forum, am semn de carte pe Opera si cind dau sa intru pe forum, imi spune ca-mi este refuzata conexiunea, ce pot sa fac?

pus acum 11 ani
   
80Inanna
Moderator

Din: Mitologie
Inregistrat: acum 18 ani
S-ar putea ca antivirusul dv. să spună asta, de exemplu Kaspersky nu înghite situl trafic.ro, care monitorizează traficul de aici. În acest caz soluția este să i se spună antivirusului că este o alarmă falsă.

S-ar putea ca furnizorul dv. de internet (ISP-ul) să pună restricții la IP-ul serverelor 3xmedia. Soluția ar fi de întrebat ISP-ul.

Dacă e altceva, nu știu ce să vă spun.


_______________________________________
Verificati toate linkurile înainte de a descărca!  UNELE sunt expirate.
Cataloage FILME românești și TEATRU românesc.
Eu pot descărca de pe: mediafire, zippyshare, uptobox, mega.
NU pot descărca de pe: depositfiles, uploaded, turbobit, letitbit.

pus acum 11 ani
   
demiurg
VETERAN

Din: Brigada Rap
Inregistrat: acum 14 ani
Am si eu o nelamurire: pe 27.05.2014 am postat la sectiunea "International mp3" compilatia Football Brazil 2014 - The Dance Party (2014). Azi am observat cu stupoare ca a fost stearsa postarea! Care este motivul ?

_______________________________________
,, Azi, fara semnatura! "


R o m a n i a   I n e d i t

pus acum 9 ani
   
80Inanna
Moderator

Din: Mitologie
Inregistrat: acum 18 ani
Este cumva cazul că s-a aplicat „anticipat” ce e aici?

Din tonul anunțului de acolo înțeleg că s-ar fi spus, dar... 


_______________________________________
Verificati toate linkurile înainte de a descărca!  UNELE sunt expirate.
Cataloage FILME românești și TEATRU românesc.
Eu pot descărca de pe: mediafire, zippyshare, uptobox, mega.
NU pot descărca de pe: depositfiles, uploaded, turbobit, letitbit.

pus acum 9 ani
   
demiurg
VETERAN

Din: Brigada Rap
Inregistrat: acum 14 ani
Puteti fi mai expliciti? Chiar nu vad cu ce am incalcat regulamentul! Daca va referiti la regula de azi postata de @raganar, de ce nu se aplica pentru toti?

_______________________________________
,, Azi, fara semnatura! "


R o m a n i a   I n e d i t

pus acum 9 ani
   
gabiandreicristian
Moderator

Din: loc in loc
Inregistrat: acum 17 ani
Te rog sa mai postezi inca odata EXACT cum a fost inainte!
N-am sters eu dar, vreau sa vad.


_______________________________________
E plin cimitirul, cu oameni de neinlocuit!

pus acum 9 ani
   
raganar
MEMBRU VIP

Din: Codlea
Inregistrat: acum 16 ani

demiurg a scris:

Am si eu o nelamurire: pe 27.05.2014 am postat la sectiunea "International mp3" compilatia Football Brazil 2014 - The Dance Party (2014). Azi am observat cu stupoare ca a fost stearsa postarea! Care este motivul ?


compilatia a fost stearasa deoarece inainte de numele compilatiei era scris VA - ; daca scriai fara o gaseai atat timp cat era valabil linkul. Daca o repostezi din nou cu titlul corect topicul va ramane pe forum.


_______________________________________
Nu lasa pe maine ce poti face astazi, lasa pe poimaine ca poate nu mai e nevoie sa-l faci.
Micul fara mustar e ca barbatul fara femeie.

pus acum 9 ani
   
demiurg
VETERAN

Din: Brigada Rap
Inregistrat: acum 14 ani
OK Multumesc ptr. lamuriri. Ma voi conforma 

_______________________________________
,, Azi, fara semnatura! "


R o m a n i a   I n e d i t

pus acum 9 ani
   
demiurg
VETERAN

Din: Brigada Rap
Inregistrat: acum 14 ani
Din curiozitate : aici si aici nu se mai aplica regulamentul ? La mine dupa cateva ore s-a sters postul ! Sau @dj_diabolo are alt regim ?

_______________________________________
,, Azi, fara semnatura! "


R o m a n i a   I n e d i t

pus acum 9 ani
   
dj_diabolo
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 9 ani
Bai fratilor am si eu nelamurire:

      De ce naiba mai puneti atata regulamente si reguli cand pe forumul asta au ramas 3,4 oameni care mai fac upload.Sincer mi se pare o mare prostie regulamentu cu anul sau VA-ul.Userii fac alegerea iar daca se respecta ca albumele sa fie postate la albume si selectiile la locul lor nu vad de ce atatea reguli banale.La 3,4 uploaderi 50 de reguli...Nu credeti ca-i o mare prostie...?


pus acum 9 ani
   
gabiandreicristian
Moderator

Din: loc in loc
Inregistrat: acum 17 ani
La un moment, au ramas doar doi uploaderi (dan si... stii tu) si am fost nevoit sa maresc numarul de reguli din cauza derapajului.
Cine imi garanteaza ca, daca scoatem din reguli, nu incepe iar postari aiurea avand in vedere concurenta dintre voi?


_______________________________________
E plin cimitirul, cu oameni de neinlocuit!

pus acum 9 ani
   
dj_diabolo
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 9 ani
Sincer eu unul promit ca domnul Dan nu o sa aiba din partea mea nici o dublare,nici un mixaj la postare(adica nici o rastalmacire) si sincer pe mine nu ma intereseaza ce posteaza domnul Dan.Eu am sa postez numai pentru membri vara asta,nu am sa mai sterg link-uri ,si am sa dispar asa cum am reaparut(pe furis)Nu va fi nici un concurs!Daca respecta si Dan macar o parte din cat voi respecta eu si va fi respect reciproc,totul va fi OK!

pus acum 9 ani
   
gabiandreicristian
Moderator

Din: loc in loc
Inregistrat: acum 17 ani
Cinstit, nu sunt convins cu care dintre voi vorbesc acum. Dupa stil, parca n-ai fi tu ci...
Oricum pe tine te cred dar pe Dan, cine sa-l inteleaga?
Ma voi gandi serios si la propunerea ta daca-mi spui care reguli te deranjeaza.


_______________________________________
E plin cimitirul, cu oameni de neinlocuit!

pus acum 9 ani
   
dj_diabolo
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 9 ani
Domnul gabiandreicristian spune-i te rog domnului raganar sa fie mai atent cand sterge postari! Mi-a sters o postare ce nu incarca regulamentul de la International mp3 (nu indica anul). ,..

         Raganar vad ca a uitat sa mai posteze de cand l-ai facut moderator!....

         Sterge si atat!....


          P.S. Gianina is my name(daca te interesa acum)


pus acum 9 ani
   
cutare
Membru Gold

Inregistrat: acum 14 ani
Salut
Nu mai primesc mailurile cu "notificarile pentru acest topic".
Aveti idee ce se intampla?
Pe yahoo, de cca o saptamana.


pus acum 9 ani
   
80Inanna
Moderator

Din: Mitologie
Inregistrat: acum 18 ani
Probabil ați făcut clic pe „Anulati notficarile pentru acest topic” când ați vrut să apăsați „Raportați” sau „Postați răsuns”.

_______________________________________
Verificati toate linkurile înainte de a descărca!  UNELE sunt expirate.
Cataloage FILME românești și TEATRU românesc.
Eu pot descărca de pe: mediafire, zippyshare, uptobox, mega.
NU pot descărca de pe: depositfiles, uploaded, turbobit, letitbit.

pus acum 9 ani
   
cutare
Membru Gold

Inregistrat: acum 14 ani
Nu, nici vorba. Mai ales ca sunt abonat la zeci de notificari.
Pur si simplu nu mai vin mailurile. Fie yahoo va blocheaza fie forumul are ceva.


pus acum 9 ani
   
80Inanna
Moderator

Din: Mitologie
Inregistrat: acum 18 ani
Noi, aici, nu am făcut nimic. Nici nu avem posibilitatea, nu există alt buton pentru blocarea notificărilor, iar la codul sursă nu avem acces. Singurul care are acces la codul sursă este programatorul 3xmedia, căruia îi puteți adresa o sesizare aici.

_______________________________________
Verificati toate linkurile înainte de a descărca!  UNELE sunt expirate.
Cataloage FILME românești și TEATRU românesc.
Eu pot descărca de pe: mediafire, zippyshare, uptobox, mega.
NU pot descărca de pe: depositfiles, uploaded, turbobit, letitbit.

pus acum 9 ani
   
aeni
Membru Puf

Inregistrat: acum 9 ani
Buna dimineata,

Sunt recunoscatoare si multumesc pentru cartile pe care le-am descarcat ieri.

Multumesc


pus acum 9 ani
   
liloo
Membru Gold

Inregistrat: acum 12 ani
Pe aici nici macar o reclamatie,vreau sa va multumesc pentru carti ,filme ,muzica etc.Sunteti extraordinari!!!!

pus acum 8 ani
   
ZVONACFIRST
MEMBRU DE BAZA

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Am sa va expun o situatie care, din punctul meu de vedere, este de-a dreptul frustrantă.
Am anunțat în două rânduri, cu câteva zile în urmă, în zile diferite și în postări diferite, pe acest topic din secțiunea Cărți în limba română, că mă ocup de digitalizarea cărții William Somerset Maugham - Robie postată de @spicdegrau în format pdf si djvu.

Am muncit o săptămână și acum văd ca deja @costiber postează aceeași carte prelucrată.

Toată stima pentru @costiber, dar am muncit în paralel amândoi la aceeași carte.
Cred că și @costiber ar fi avut un sentiment de frustrare dacă aș fi reușit să postez eu cartea înaintea lui. Nu sunt supărat că a postat-o el primul, nu asta este ideea, nu suntem la concurs. Sunt supărat pentru că aș fi putut să folosesc timpul respectiv pentru, de exemplu, a citi cartea postată de el și a o aduce la v.2.0. Sau pentru a prelucra o altă carte. Sau pentru ceva util.

---------

Unde sunt postările mele prin care anunțam intenția de a prelucra cartea?
Au fost sterse de moderator. Motivul nu contează dar trebuie să spun că postările nu încălcau sub nicio formă regulamentul.
Nu este păcat de timpul pierdut? Cine a scanat/prelucrat o carte știe cam de cât timp și răbdare este nevoie pentru a o aduce pe forum.

---------

Vă propun, stimați moderatori, să reglementați ștergerea unei/unor postări, altele decât ale domniilor voastre, atâta timp cât postarea/postările nu încalcă prevederile regulamentului forumului sau regulamentului secțiunii.

Pe de altă parte, propun ca userii care au intenția să prelucreze sau să corecteze o carte care a fost deja postată pe forum, să anunte asta in topicul in care cartea este postată.

As dori să fiți convinși că ceea ce am scris nu se vrea a fi o acuză la adresa cuiva ci doar o propunere de a stabili o acțiune corectivă pentru a evita reapariția unei situații similare.

Având în vedere cele expuse mai sus si pentru că regulamentul nu interzice acest lucru, pâna la soluționarea problemei într-un mod care nu trebuie să fie identic cu ce am propus, dar să stabilească o regulă în sensul celor expuse, mă declar în grevă japoneză pe acest forum.

Mulțumesc pentru înțelegere.


pus acum 7 ani
   
tuf
Vizitator



Daca doar in asta consta problema, dincolo de stergerea postarii, atunci ai deja un loc consacrat unor anunturi de acest gen:
Dar numai daca presupui ca persoana cu care te suprapui chiar verifica acest topic.

In cazul de fata... daca ai inceput lucrul acum 1 saptamana, iar postarea a fost stearsa acum 2-3 zile, ai anuntat relativ tarziu. Cealalta persoana probabil ca s-a apucat de carte cam tot acum 1 saptamana (cand a aparut fisierul pe forum), deoarece cartea pare sa fi aparut ieri in forma finala.

Modificat de tuf (acum 7 ani)


pus acum 7 ani
   
ZVONACFIRST
MEMBRU DE BAZA

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani

...atunci ai deja un loc consacrat unor anunturi de acest gen

Acel topic este pentru colaborari, adica cei care nu pot face ceva singuri cer ajutorul pe acel topic.


Dar numai daca presupui ca persoana cu care te suprapui chiar verifica acest topic.

Sunt sanse mai mari daca postam decat daca nu o facem. Gresesc?


...daca ai inceput lucrul acum 1 saptamana, iar postarea a fost stearsa acum 2-3 zile, ai anuntat relativ tarziu. Cealalta persoana probabil ca s-a apucat de carte cam tot acum 1 saptamana (cand a aparut fisierul pe forum), deoarece cartea pare sa fi aparut ieri in forma finala.

Daca cele doua postari ale mele nu ar fi fost sterse, sansele ca celalalt user sa vada si sa ma atentioneze erau infinit mai mari. Puteam sa punem de o colaborare.
@costiber din pacate nu a anuntat. Daca ar fi facut-o si as fi vazut postarea lui, eu l-as fi avertizat.

Dar nu mai putem repara nimic acum. Hai sa facem ceva pentru viitor.


pus acum 7 ani
   
tuf
Vizitator



Topicul acela cu colaborari poate acoperi usor si cerinta ta. Eu am anuntat de vreo cateva ori pe el ce iau in lucru. Ca sa tin topicurile de carti cat mai curate.
Lucrul simultan la o carte e si asta o forma de colaborare, nu? Decat 2 de v.1.0 mai bine un v.2.0.

Am trecut de cateva ori prin situatia ta. Esenta a fost mereu aceeasi. Pe sectiune fiecare ia in lucru ce vrea si cum vrea, cei care insista sa anunte ca au luat in lucru o carte, tind spre zero.
Eu nu mi-am mai batut capul cu problema asta, deoarece se pare ca lucrez cu niste carti pe care nu le vrea nimeni in corectura :)

Nu cred ca ar avea moderatorii ceva impotriva ideii tale: sa anunti cartea in lucru pe topicul de autor sau pe topicul de unde ai luat-o. Daca au, o sa auzim de ei.
Dar cerinta asta este ceva ce trebuie sa faca corectorul. Moderatorii nu pot interveni.
Ati lucrat de 2 ori aceeasi carte? Puneti ambele versiuni sau cadeti de acord asupra cele mai bune dintre ele.

Modificat de tuf (acum 7 ani)


pus acum 7 ani
   
ZVONACFIRST
MEMBRU DE BAZA

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani

Lucrul simultan la o carte e si asta o forma de colaborare, nu? Decat 2 de v.1.0 mai bine un v.2.0.

Pai asta ziceam si eu, Decat 2 de v.1.0 mai bine un v.2.0. Vad ca aici suntem de acord.


Nu cred ca ar avea moderatorii ceva impotriva ideii tale: sa anunti cartea in lucru pe topicul de autor sau pe topicul de unde ai luat-o.

Mi se pare mie sau ne dam dupa cires? Asta cu anuntul era o propunere catre userii care sunt activi si posteaza.
Cealalta propunere, adresata moderatorilor, vad ca faci tot posibilul sa treaca in planul doi.
Regula/interdictia stergerii postarilor care nu incalca regulamentul, asta era ideea. Mai clar exprimat, va propuneam sa completati regulamentul cu o regula privind stergerea postarilor nevinovate de violarea vreunei reguli deja existente.
Tot respectul pentru moderatori, si crede-ma ca sunt sincer, dar mi se pare tot o chestie de respect si, sper ca esti de acord, de colegialitate sa nu stergi postarea cuiva care a dorit sa exprime o idee pe acest forum. Sau lipsa de respect sa o stergi fara acordul postacului.
Asta cu curatarea forumului nu trebuie sa devina un pretext. Hai sa stergem postarile de acum 7-8 ani pe care oricum nu le mai citeste nimeni si care au o gramada de linkuri moarte.


Ati lucrat de 2 ori aceeasi carte? Puneti ambele versiuni sau cadeti de acord asupra cele mai bune dintre ele.

Nu pot sa fac asa ceva. Respect munca colegului nostru, nu pot sa-l provoc la un duel. Poate am sa corectez cartea lui. Am sa postez daca ma hotarasc.


pus acum 7 ani
   
tuf
Vizitator



Nu fac nimic pentru a trece ideea in planul 2. Am zis doar ca daca ceilalti moderatori vor avea ceva de zis, o sa zica.

pus acum 7 ani
   
ZVONACFIRST
MEMBRU DE BAZA

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Cred ca raspunsul asteptat nu va veni.
Probabil ca noi, astia multi, nu meritam sa fim luati in seama.


pus acum 7 ani
   
cuculean
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Nu e chiar asa... ne-au trebuit cateva zile ca sa putem comunica intre noi (moderatorii), a durat un pic pana au circulat informatiile.
Am cazut de acord ca postarile in care se anunta luarea cartilor in lucru sa nu mai fie sterse, decat eventual dupa ce cartea anuntata a fost postata.
Totodata nu vor fi sterse nici postarile care au legatura cu topicul in care au fost postate.


pus acum 7 ani
   
ZVONACFIRST
MEMBRU DE BAZA

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
OK, scuze daca am fortat nota.
Ce scrii este rezonabil dar ma asteptam sa completati regulamentul in sensul celor afirmate. Daca tot avem un regulament de ce nu ar contine si o regula clara referitoare la stergerea de catre un moderator a unei postari care nu-i apartine?
Sincer nu vad care ar fi problema.


pus acum 7 ani
   
cuculean
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Cred ca daca am face reguli pentru toate cazurile ce pot fi intalnite pe forum, regulamentul ar deveni prea stufos si probabil nu l-ar mai citi nimeni.
Daca vor exista cazuri de abuzuri ale unui moderator, acesta poate fi reclamat aici, moderatorii discuta problema si, dupa caz, urecheaza sau dau suturi in dos impricinatului


pus acum 7 ani
   
atahualpa
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 13 ani
Interactionez foarte rar cu membrii Romania inedit desi frecventez acest site de ani de zile. M-am adresat realizatorilor topicului Christian Jacques cu o cerinta. Era vorba de 2 volume ale acestui autor (din seria Mozart) care ma interesau si lipseau din topic. Intrebarea era de fapt mai mult retorica intrucat seria Ramses de pe topic a fost postata mai demult inca din 2011-2012, iar noi suntem azi in 2018. Este evident ca topicul Christian Jacq a fost abandonat. Intre timp au mai aparut peste 15 volume de acest autor care nu au mai fost postate aici. Problema este ca seria Ramses a fost postata de anca2604 si de altii si nu de un anume Bronto care nu stiu de unde a aparut si nu inteleg in ce calitate m-a apostrofat extrem de nepoliticos. Ceva de genul "eu nu te slugaresc pe dta" etc. Nu stiu ce a postat Bronto pe acest site si sincer nici nu ma intereseaza, in orice caz la topicul Christian Jacq nu a postat absolut nimic. Cei care contribuie la site-ul Romania inedit o fac benevol, deci nu “slugaresc” pe nimeni. Are un limbaj jignitor si agresiv. I-as recomanda sa renunte la astfel de mesaje. Din fericire sunt multi alti contributori pe acest site mult mai civilizati decat Bronto cu care am avut schimburi de mesaje foarte cordiale. De exemplu cei care au realizat topicul Jules Verne sunt niste oameni foarte draguti si entuziasti. Nu am nevoie sa fiu“slugarit” de nimeni. Va rog sa luati act de atitudinea lui Bronto si sa luati masurile ce se impun. Vad ca este venit mai de curand pe acest site. Propun eliminarea lui Bronto de pe site-ul Romania inedit. Nu avem nevoie de indivizi lipsiti de educatie pe acest site. Am peste 60 de ani si cer putin respect, asa cum ii respect si eu pe ceilalti.  

pus acum 5 ani
   
uncris
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
@atahualpa

Ești înscris pe RI din 2010 timp în care ai postat doar 11 mesaje (unul dublat) în care doar ceri, sugerezi, tragi de urechi.

Am fi preferat ca activitatea ta pe RI să se materializeze în niște romane digitalizate oferite comunității. Cu așa ceva ne ocupăm aici.

„Restul e tăcere.”


_______________________________________
#  WARFARE  #  WAR  #  WESTERN  #  FANTACOLLANA  #  ALIEN-PREDATOR-TERMINATOR-TRANSFORMER  # 
#  KEITH DOUGLASS  #  DAN BROWN  #  GÉRARD de VILLIERS  #  HENRI VERNES  #  DON PENDLETON  #
#  TRADUCERI PERSONALE  #
   

pus acum 5 ani
   
atahualpa
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 13 ani
In primul rand as prefera "dvs" si nu "tu" ca nu ne-am jucat in nisip impreuna la gradinita. Esti solidar cu marlanii. Foarte bine. Nu ma "reduci" tu la "tacere". Eu nu "postez romane" pentru ca nu am timp de asa ceva si nici nu ma intereseaza. Am dat cateva informatii utile unor persoane interesate de diverse subiecte si nu am "cerut" prea mare lucru in general. Sunt liber sa sugerez ce vreau. Sunteti cuma cenzura comunista sau securista? "Preferati" sa fiti mitocani. Foarte bine. Site-ul vostru este oricum ilegal. Norocul vostru este faptul ca nu prea stie lumea despre voi. Pe toti cei care i-am intrebat despre Romania inedit mi-au raspuns: ""Romania inedit? Ce e aia? N-am auzit de asa ceva". Este suficient sa afle despre voi cateva edituri importante pe care le piratati, ca sa nu mai vorbesc despre filme, si site-ul vostru va fi inchis definitiv. Nu va bazati pe regulamentul vostru ca nu va acopera cu nimic. Asa ca ati face bine sa nu ma suparati. Postati in continuare ce vreti. Nu va mai credeti "buricul pamantului". Poate vreti si Premiul Nobel. Multe din cartile postate pe site-ul vostru sunt niste mizerii neprofesioniste de amatori. Nu sunt ebook-uri adevarate. Sunt niste porcarii inutilizabile. Sunt milioane de site-uri similare ca al vostru in lumea intreaga. Acolo insa oamenii sunt civilizati si nu o adunatura de interlopi ca voi. Ai face bine sa nu-mi mai raspunzi la acest mesaj. Oricum nu ma intereseaza "opinia" dumitale. Este ulitmul mesaj pe care il mai scriu pe acest site de mitocani. De restul se vor ocupa altii....

pus acum 5 ani
   
pasaroi69
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 4 ani
___________________________________________________
Pentru NCH
___________________________________________________
Tinere, Se vede ca nu te ajuta capusorul.
1.In legatura cu banatul ( o lectie gratuita):
In Romania utilizatorii nu au IP desemnat. IP-ul se da in functie de MAC. Daca schimbi MAC-ul se schimba si IP-ul ( exista programe gratuite pentru asa ceva). Iar routerele  au capacitatea de a clona MAC-ul PC-ului.Pentru cine are conexiune MOBIL e si mai usor ( la fiecare logare IP-ul se schimba).  O adresa de email se face in 5 minute. Metoda voastra de inchis gura e nascuta moarta. Chestiile astea sant cunoscute de copilul meu de la varsta de 11-12 ani.
- Intru pe forum cand doresc eu si imi spun parerea.
- Nu imi doresc sa devin moderator  pe acest forum. Chestia cu banatul ma lasa rece.
- Prin banare nu pierd eu. Am peste 12.000 carti in limba romana  ( din care cel putin 500-600 nu sant aici sau sant de proasta calitate) Mai am 10.000 in limba engleza si franceza. Carti care contin si altceva in afara de poze. In plus am tradus  carti ( carti care nu se vor traduce in limba romana in viitorul apropiat).  Pe tine nu te intereseaza ce doresc utilizatorii obisnuiti.
2. In legatura cu jignitul:
- Mataluta nu intelegi termenul. A spune ca un moderator CA INVENTEAZA REGULI NU E O JIGNIRE. E o realitate.
3.Cat despre tine. Ai comportamentul unui individ refulat. Nu esti in stare sa te impui in familie si/sau la locul de munca. In consecinta incerci sa iti impui parerile aici. In plus banuiesc ca esti prea batran ca sa te mai schimbi. A schimba specimene ca tine e imposibil ( cunosc genul)
4. Ceea ce place ochiului tau pentru mine e TIGANIE. Nu stiu la ce tip te incadrezi tu dar eu sant ISTJ ( ca sa intelegi ce inseamna citeste si altceva in afara de postarile tale).
5. Ma repet regulile nescrise NU EXISTA. In plus din cum te comporti banuiesc ca esti prorietarul site-ului. Il aveti de 4-5 generatii in familie.
6. Inteleg de ce doresti doar o carte pe postare. Ca moderator trebuie sa ai activitate.  Nu cred ca ai scanat / corectar carti in limba romana. Nu cred ca esti in stare sa traduci din alte limbi. Asa ca fara aceste postari activitatea mataluta e cam saraca.
7. Mai spun inca o data : CONTINUATI ASA SI VA DUCETI IN CAP.

IN INCHEIERE SUCCES LA POSTAT COPERTI DE CARTI ( FIECARE FACE CE POATE) SI , SA NU UIT, SUCCES LA BANARI (fiecare face ce poate si ce il duce capul).
___________________________________________________
P.S. 1 Scuzati simplitatea limbajului. Am facut tot posibilul sa intelegi mesajul fara sa stai cu dictionarul deschis.
P.S. 2 Stergerea mesajului imi dovedeste ca am dreptate. Dar daca a fost citit de 3-4 oameni…. E suficient…….
P.S. 3 Cat timp pot sa sterg sau sa modific POSTAREA inseamna ca e POSTAREA MEA
P.S. 4 Mataluta ai sters si postarile de la Carti in limba romana ( UNDE REGULILE TALE NU EXISTA )

Modificat de pasaroi69 (acum 4 ani)


pus acum 4 ani
   
Panasound
Membru Gold

Inregistrat: acum 12 ani
De ce imi apare asa forumul?

aici aspectele care vă convin forum. imi apare asa forumul?

25.2KB


pus acum 4 ani
   
cuculean
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
In toate browser-ele se vede asa???

pus acum 4 ani
   
Panasound
Membru Gold

Inregistrat: acum 12 ani
Da, acum am verificat cu IE si cu Edge. Eu folosesc Mozilla. Forumul e normal la zoom 100%, daca cresc zoom-ul se deformeazw si se albastreste in toate cele trei browsere. Azi dimineata am observat, aseara n-avea nimic. 

pus acum 4 ani
   
Panasound
Membru Gold

Inregistrat: acum 12 ani
Nici o rezolvare? 

pus acum 4 ani
   
cuculean
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Fenomenul se intampla, la mine, la zoom de peste 170%... probabil ca si la tine e aceeasi chestie...
Nu se poate rezolva, decat cu inlocuirea monitorului 
Cred ca ai nevoie de un monitor mai mare...


pus acum 4 ani
   
Panasound
Membru Gold

Inregistrat: acum 12 ani
La 130% apare, monitorul este un tv de 109 cm diagonala, la serviciu am monitor de 21 inci si fenomenul persista. De ce pana acum cateva zile functiona totul normal? Ce s-a intamplat?

pus acum 4 ani
   
cuculean
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Moderatorii nu au posibilitatea de a interveni in codul sursă al forumului. Singurul care are acces la codul sursă este programatorul 3xmedia, căruia îi poti adresa o sesizare aici.

pus acum 4 ani
   
Pytbull1985
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 6 ani
E jmecher forumul ! Bravo 💯 !

pus acum 4 ani
   
raganar
MEMBRU VIP

Din: Codlea
Inregistrat: acum 16 ani
1 Am observat ca de vreo doi ani incoace nu s-a mai ocupat niciun moderator de actualizare cataloagelor de la Filme si Teatru Romanesc desi am postat peste 500 de piese si numeroase filme care nu sunt in catalog
2 La Albume MP3 romanesti as putea face eu un catalog doar cu ceea ce am pt a fi gasite mai usor albumele, deoarece forumul nu permite ordonarea topicurilor in ordine alfabetica. Ar fi bun si un topic  de request, pus sus in care fiecare user sa scrie in cazul in care cauta alte albume decat cele pe care le am deja si pe care le pot urca din nou daca este cazul.
3 Propun ca in categoria Teatru românesc sa ramana doar piesele video, cele audio se gasesc f usor pe youtube.
4 Daca nu exista moderatori disponibili  si cu timp si chef disponibil pt a face modificarile propuse ma ofer voluntat in limita timpului disponibil de a prelua sarcina de moderator la sectiunile: Albume Romanesti, Filme Romanesti, Teatru Romanesc si TV Shows (numai cele romanesti).


_______________________________________
Nu lasa pe maine ce poti face astazi, lasa pe poimaine ca poate nu mai e nevoie sa-l faci.
Micul fara mustar e ca barbatul fara femeie.

pus acum 3 ani
   
Ratonul69
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 4 ani
Pentru Seven
1. Citez : „Acest roman a aparut in URSS in 1981, dar in Romania abia in 1996! E si asta un motiv de lectura si intrebare. De ce nu a aparut mai inainte?” Din cate inteleg eu intrebarile au legatura cu data aparitiei. Romanul a aparut in Romania in 1983. Deci intrebarile nu isi au rostul.
2. Sa vezi scanul si sa nu vezi versiunea 1.0 din postata urmatoare mi se pare ciudat.
3. De ceva timp a aparut o noua moda pe site. Se posteaza din nou carti facute de altii.
4. Vad ca azi esti foarte prompt in a apara pe cineva ( banuiesc ca iti este prieten). Nu ai procedat la fel cand postam eu niste OCR-uri si canuri inbunatatite si un specimen arunca cu laturi in mine. Am asteptat interventia unui moderator 2 zile. Am promis ca nu mai postez carti ( ma tin de cuvant in continuare) si mi-am sters toate postarile.
5. Banuiesc ca urmeaza banarea.


pus acum 3 ani
   
Ratonul69
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 4 ani
Pentru CUCULEAN
„da... este ciudata actiunea lui stelus; chiar ma duce gandul la o conspiratie...   

Si acuma la modul serios, chiar nu aveti de lucru decat sa lansati atacuri aiurea???
Nu mai vorbesc de atitudinea - imi iau jucariile si plec - "mi-am sters toate postarile"
Si ca sa nu existe confuzii:
Aceasta postare nu se adreseaza lui stelus”

Atat ai inteles din ce am spus? Cred ca e timpul sa te intoarci la scoala (sa incepi cu I-IV). Teoria conspiratiei apare la ghizuroiu matale ( nu la mine). Citez : „Acest roman a aparut in URSS in 1981, dar in Romania abia in 1996! E si asta un motiv de lectura si intrebare. De ce nu a aparut mai inainte?”
Si mataluta ( nu numai Seven) ati asistat la problema de acum cateva luni si nu ai facut nimic.
O sa pun cartile inapoi cand o sa vad carti puse de tine ( ups!) Ma uit de vre-o 5-6 ani aici. In afara de Seven si Uncris, activitatea moderatorilor este egala cu 0. O singura exceptie: inventarea de reguli ( in functie de interese)
Voi traiti cu impresia ca santeti singurul loc in care se posteaza, prelucreaa si traduc carti. Va inselati amarnic. Sant alte locuri unde Jules Verne, Karl May, Henry Rider Haggard, E.R. Burroughs au editii complete ( scanat, procesat si tradus). Adica ( ca sa intelegi si tu) cartile care nu au fost traduse de edituri, au fost traduse de grup. Asta ca sa pomenesc doar autorii la care s-a terminat  cu drepturile de autor. Baietii lucreaza de vre-o 20 de ani la astea. Baietii ( sant mai multi) traduc din engleza, franceza, germana si rusa.
Daca ai fost atent la discutii ( si daca ai memorie buna) o sa iti dai seama la cine ma refer.
Toate cartile ar fi fost postate aici daca  un moderator (nch – alt creator de reguli, alt inutil) nu dateqa cu mucii in ciorba. De omul avea nevoie de poze cu coperti ( ca altfel nu se poate).

P.S.1 : va rog sa nu cereti adresa site-ului. Nu poate fi accesata fara invitatie.
P.S.2 : sa nu aud expresia ‚Asa ceva nu exista’. Faptul ca nu ati reusit voi, nu inseamna ca nu se poate.

Urez spor la treaba ( celor care muncesc )
CCA SA NU EXITA CONFUZIE ACEASTA POSTARE SE ADRESEAZA  UNUI MODERATOR CU ACTIVITATE CREATIVA 0 (cuculean)
FLACAI daca continuati in felul asta ………
SPOR LA CENZURA

Acum fa ce stii: scoate cateva comentarii( din putul gandirii) si apucate de banat si sters postarile. Astea sant singurele lucruri la care te pricepi ( Spre deosebire de Seven si Uncris)


pus acum 3 ani
   
cuculean
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Am curatat topicul cu pricina de off-topic-uri.
Stai linistit, nu te voi bana, si sper ca si colegii moderatori te vor lasa in pace.
Asta e opinia ta... Singurul lucru care ma supara e ca ti-o exprimi prea agresiv, ataci persoanele.
Si la postarea lui stelus puteai sa raspunzi altfel... omul pur si simplu a gresit, nu s-a informat suficient.

Sunt curios, care crezi ca sunt interesele asunse din spatele regulilor???

Modificat de cuculean (acum 3 ani)


pus acum 3 ani
   
Ratonul69
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 4 ani

cuculean a scris:

Am curatat topicul cu pricina de off-topic-uri.
Stai linistit, nu te voi bana, si sper ca si colegii moderatori te vor lasa in pace.
Asta e opinia ta... Singurul lucru care ma supara e ca ti-o exprimi prea agresiv, ataci persoanele.
Si la postarea lui stelus puteai sa raspunzi altfel... omul pur si simplu a gresit, nu s-a informat suficient.

Sunt curios, care crezi ca sunt interesele asunse din spatele regulilor???


Repet ce ti-am spus si in mesajul privat:
- nu am nimic de impartit cu regulile existente. Am o problema ( foarte mare) cand cineva se refera la reguli care nu exista. E un mod de a ma face PROST ( IN FATA)
- am o mare problema cand ( in cazuri similare) moderatorii actioneaza diferit.

Modificat de Ratonul69 (acum 3 ani)


pus acum 3 ani
   
raganar
MEMBRU VIP

Din: Codlea
Inregistrat: acum 16 ani
Pe acest forum nu mai exista moderatori (80Inanna, Silva, bibescu, bronson) si nici nu vor sa puna pe altcineva care sa se ocupe de moderarea sectiunilor. Va rog sa imi spuneti cum pot sa imi sterg topicurile postate din greseala de mai multe ori.

Modificat de raganar (acum 3 ani)


_______________________________________
Nu lasa pe maine ce poti face astazi, lasa pe poimaine ca poate nu mai e nevoie sa-l faci.
Micul fara mustar e ca barbatul fara femeie.

pus acum 3 ani
   
cuculean
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Le editezi si lasi un mesaj "DE STERS" si... mai vedem.

pus acum 3 ani
   
Pagini: 1 ... 3 4 5 6  

Mergi la